Top News – Rrëzimi i rezolutës në OKB/Xhaçka – Rusia mbeti e vetme në vendosjen e vetos

  0

  Top News – Rrëzimi i rezolutës në OKB/Xhaçka – Rusia mbeti e vetme në vendosjen e vetos
  Vetoja Ruse në këshillin e sigurimit të Orgnizatës së Kombeve të Bashkuara, e cila solli rrëzimin e rezolutës së bashkëhartuar nga Shqipëria dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është komentuar nga ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka si një sulm ndaj ligjit ndërkomëbtar. Tidak ada lagi, Xhaçka ka publikuar daftar dan shteteve që e bashkësponsorizuan rezolutën e Shteteve ke Bashkuara dhe Shqipërisë kundër agresionit rus në Ukrain. Top News shtë televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. Saya memahami format berita, memprioritaskan i saj shtë informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “Informohu i pari”, slogani për 24 orë lajme. Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe t thelluar. Për më shumë vizitoni:

  Berlangganan “Saluran Teratas” di Saluran YouTube untuk BERITA dan Acara TV DI SINI:

  Untuk konten lainnya dari klik DI SINI: www.top-channel.tv Like Top Channel di Facebook DI SINI:

  Ikuti Top Channel di Instagram DI SINI:

  Ikuti Top Channel di Twitter DI SINI:

  #Xhaçka#TopChannel

  Source