Saluran Atas/ Rusia në OKB: S’ do pushtojmë Ukrainën, nuk ndërhyjmë edhe nëse dështon dialogu

0

Top Channel/ Rusia në OKB: S’ do pushtojmë Ukrainën, nuk ndërhyjmë edhe nëse dështon dialogu
Mulai pamjet dan publikuara nga ministria ruse dan mbrojtjes shihen manovrat dan zjarrit ke Divizionit ke 150. Tidak fushatën dan stërvitjes luftarake u përfshin tanke dhe autoblinda të armatosur qëmbësorie Zhvillimi vjen teksa Këshilli i Sigurimit të OKB u mblodh për krizën në Ukrainë, dhe Uashingtoni kërkoi sanksione të reja. Frika e një inkursioni rus shtë shtuar javët e fundit, megjithatë mohimet nga Moska dhe thirrjet e presidentit ukrainas ndaj perëndimit për t mos nxitur panik. “Nuk kemi nevojë për panik,” tha Zelensky në një konferencë me mediat e huaja, duke theksuar nevojën e stabilizimit të ekonomisë së dëmtuar të vendit. Ai shtoi se kërcënimi aktual nuk shtë më i madh se akumulimi i trupave ushtarake në këtë zonë pranverën që shkoi. Perëndimi thotë se Rusia ka dislokuar mbi 100,000 trupa e mjete luftarake përgjatë kufirit me Ukrainën. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin dan televizionit me edicionin dan lajmeve në 20 dhjetor 2001. Prmes informacioneve to shpejta shpejta, të kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel shtë i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme to vendit dhe në botë, me edicionet dan tij informatif. Për më shumë vizitoni:

Berlangganan “Saluran Teratas” di Saluran YouTube untuk BERITA dan Acara TV DI SINI:

Untuk konten lainnya dari klik DI SINI: www.top-channel.tv Like Top Channel di Facebook DI SINI:

Ikuti Top Channel di Instagram DI SINI:

Ikuti Top Channel di Twitter DI SINI:

#BeritaSaluran Teratas

Source