DINAMO vs GORICA 2:1 (23.kolo, HT Prva liga 21/22)

0

Pobjednički niz Dinama u HT Prvoj ligi se nastavio. U 23. kolu, na domaćem terenu, Dinamo je bio bolji od Gorice s 2:1, no gosti su bili sasvim blizu velikog boda. Naime, lakukan 89. menit rezultat je bio 1:1, a tada je Bočkaj izveo korner te je na vrhu esnaesterca pronašao Mislava Oršića. Ovaj je iz prve, poluvolejom, potegnuo, a lopta je na putu prema mreži nekoga okrznula i završila iza leđa gostujućeg golmana Kotarskog. Nakon prvog poluvremena bez golova u nastavku je frcalo na sve strane, a Dinamo je poveo u 55. minuti golom Ademija. Tidak, deset minuta kasnije domaća obrana je zaspala. Loptu u prostor pokupio je Kalik te ju sjajno pospremio u bliži gornji kut za izjednačenje. Uslijedili su veliki naleti Dinama. Promašivali su anse Ivanušec, Franjić, Bočkaj i ostali te je Gorica odolijevala sve do samog finiša i udarca Oršića koji je zabio deveti ligaški pogodak ove sezone. Dinamo je waktu upisao estu prvenstvenu pobjedu u nizu, dok je Gorica izgubila etvrti menempatkan zaredom u HT Prvoj ligi. HT Prva liga, 23. kolo: Dinamo – Gorica 2:1 (Ademi 55., Oršić 89./Kalik 65.)